xnxx giriş

Xnxx giriş için DNS Ayarları

Ülkemiz yasaları gereğince yetişkinlere özel içerik sunan internet sitelerinin tamamı internet kullanıcıları için birer risk faktörü olarak kabul ediliyor. Siz de tahmin edersiniz ki global ortamda insanların sorunsuz şekilde ulaşabildiği bu internet sitelerine yalnızca sayılı ülkeler ile birlikte bizim ülkemizden de erişimde bulunulamıyor. Yine de yasal olarak bu bir yasaklama değil engellemedir. Yani, 18 yaşını geçmiş olan kullanıcılar bilgisayarlarından veya diğer cihazlarından sorunsuz olarak bu siteye giriş için engeli kaldırma hakkına sahiptir.

Xnxx giriş için DNS Ayarları değişimi yapıldığında, siteye sorunsuz şekilde giriş yapıp yetişkinlere özel olarak hazırlanan içeriklerden faydalanabilmek mümkün. Bu sayfa içerisinde Windows 7 ve üzeri bilgisayar kullanıcıları için bir kere daha DNS ayarlarını nasıl değiştirebileceklerini hatırlatmak istedik. Fakat kullandığınız bilgisayarın işletim sistemi farkllıysa veya bilgisayar dışında tablet ve Android cihazlardan bu siteye erişmek istiyorsanız sitemiz içerisinde yer almakta olan diğer anlatımlara göz atabilirsiniz. Web sitemiz içerisinde iPhone, iPad, tüm Android cihazlar ve konsollar için DNS ayarını nasıl değiştirebileceğinize dair fazlasıyla kaynak bulabilmeniz mümkündür.

Windows 7 veya daha üst bir işletim sistemi kullanıyorsanız öncelikle Denetim Masasına giriş yapmanız gerekiyor. Windows 8 işletim sisteminde farenizi en sağa çekerek yukarı aşağıya hareket ettirdikten sonra çıkan sekmeden Ayarları seçip daha sonrasında da Denetim Masası seçeneğine ulaşabilirsiniz. Şimdi, burada yer almakta olan Ağ ve Paylaşım Merkezi isimli simgeye giriş yapın ve hemen ardından da sol seçenek menüsünde konumlanmış olan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir linkine tıklayın. Karşınıza Windows XP’den ve daha önceki Windows sürümlerinden tanıdığımız bir sayfa gelecektir. Bu sayfa içerisinden şimdi kullandığınız bağlantınızın üzerine fare ile gidip sağ tık yapın en altta yer alan Özellikler sekmesine tıklayın. Özellikler penceresi karşınıza geldiğinde orta kısımda yer alan seçeneklerin hemen içerisinde İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye çift tıklayarak açın ve daha sonra aşağıda yer alan “Aşağıdaki DNS sunucularını kullan” yazısının baloncuğuna tıklayın. Hemen sonra aşağıda yer alan veya sitemizin diğer sayfalarından eriştiğiniz DNS ayarlarının girişini gerçekleştirin ve yaptığınız değişiklikleri kaydederek sayfadan ayrılın.

 

Servis Sağlayıcı Tercih Edilen DNS Sunucusu Diğer DNS Sunucusu
Google DNS 8.8.8.8 8.8.4.4
Yandex DNS 77.88.8.8 77.88.8.1
OpenDNS 208.67.222.222 208.67.220.220
Level3 209.244.0.3 209.244.0.4
Securly 184.169.143.224 184.169.161.155
Comodo Secure DNS 8.26.56.26 8.20.247.20