windows ile yasaklı sitelere giriş

Windows 8 ile Yasaklı Sitelere Giriş

İlk çıkışını yaptığında birçok kişinin beğendiği birçok kişi tarafından da ağır eleştirilere maruz bırakılan işletim sistemi Windows 8 ile istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilmek için deneyebileceğiniz birçok farklı yöntem bulunuyor. Bu yazı içerisinden hangi işlemleri uygulayarak istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabileceğinize dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

DNS değiştirerek yasaklı sitelere girin

Windows 8 işletim sisteminde istediğiniz yasaklı sitelere girmenin en kolay yöntemlerinden biri de DNS adresinizi değiştirmekten geçiyor. Tasarımı açısından farklılıklar olsa da Windows 7 ile hemen hemen aynı yerlerde konumlanan ayarları değiştirerek Windows 8’de DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Web sitemizde Windows 8 işletim Sistemi kullanıcılarının nasıl DNS adresi değiştirebileceklerine dair yardımcı yazı bulunmaktadır.

Tünel Siteleri

İnternet üzerinden yasaklı sitelere giriş konusunda DNS’in dahi işe yaramadığı anlarda işe yarayan sadık hizmetkarlarımızdan biri de tünel siteleridir. Web sitemiz içerisinde yer alan yasaklı sitelere giriş siteleri sayesinde birçok tünel sitesine ulaşabilir ve bu tünel sitelerinin sayesinde istediğiniz hemen hemen tüm yabancı sitelere girebilirsiniz. Tünel sitelerinin DNS kullanımına oranla avantajının gizlilik sağlıyor olmasıdır. Tek dezavantaj ise bazı tünel sitelerinin kullanıcıların ihtiyacına çok geç cevap vermesidir

Yasaklı Sitelere Giriş Programları

Yasaklı sitelere giriş yapmak için manuel işlemler ile uğraşmak istemeyenlerdenseniz hem yasaklı sitelere girmek için hazırlanan programlardan hem de proxy programlarından faydalanabilirsiniz. Piyasada en çok tutan ve kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak hizmet veren yasaklı sitelere giriş programlarına web sitemizden ulaşabilir her birinin avantajını ve dezavantajını görebilirsiniz.

Proxy Değiştirme Yöntemi

Proxy değişimi yaparak istediğiniz siteye girmek biraz sıkıntılı görünüyor olsa ve yorucu bir işlem olsa da bunu manuel yapmak yerine VPN programları ile gerçekleştirdiğinizde kısa süre içerisinde çok daha yüksek bir performans sahibi olabilirsiniz. Üstelik birçok ücretsiz proxy programının olduğunun da altını çizmek gerekiyor Proxy programları ile yasaklı sitelere sadece girmekle kalmaz ayrıca diğer yöntemlere göre daha hızlı gezinme şansına sahip olursunuz.