Beeg Giriş

Beeg giriş için DNS Ayarları

Ülkemiz üzerindeki internet kullanıcıların istedikleri siteye varsayılan ayarları ile ulaşabilmeleri mümkün değildir. Zira yasalar gereği internet kullanıcıları için risk oluşturabileceğine inanılan internet siteleri telekomünikasyon tarafından erişime engellenmektedir. Erişime engellenen popüler yetişkin içerikli birçok site mevcut. Bunlardan biri de Beeg’dir. Beeg yıllardır yetişkin siteleri arasında en kaliteli sitelerden biri olarak biliniyor. İçerisinde yetişkinlere özel cinsel içeriklerin yer alması ve telekomünikasyonun bunun internet kullanıcıları için risk oluşturduğunu düşünmesi nedeniyle erişime uzun bir süre önce engellenmiştir. Hatta öyle ki ülkemiz içerisindeki arama sorgularının sonucunda da Beeg internet sitesine ulaşabilmek mümkün değil. Adresi yazıp giriş yapmak istediğinizde de otomatik olarak TİB’in engeliile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Beeg için DNS Ayarları değişimi yapmak, bu siteye en sorunsuz şekilde ulaşmak için tercih edebileceğiniz başlıca yöntemlerin arasında yer alıyor. Nitekim bir video sitesi olması dolayısıyla tünel siteleri ve yasaklı sitelere girişe yardımcı diğer proxy siteleri ile Beeg’nin tam olarak görüntülenmesi ve istenilen kullanıcı veriminin elde edilmesi pek mümkün değil. Bu yazı içerisinden Windows 7 ve daha üstü işletim sistemleri için DNS ayarlarınızı nasıl güncelleyebileceğinizi ve önerdiğimiz DNS ayarlarını bulabilirsiniz. Kullandığınız bilgisayarınız veya cihazınız bu işletim sistemini kullanmıyorsa sitemizin site içi aramasını kullanarak cihazınıza uygun anlatım şeklini takip edebilir ve yine bu sayfadaki DNS ayarlarını kullanarak sorunsuz bir giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarınızın Başlat menüsünden veya sağ çubuğundan Denetim Masasına ulaşın. Daha sonra Ağ ve Paylaşım merkezine tıklayarak bu merkezin içerisinde sol kısımda yer alan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir linkine tıklayın. Şuanda internete bağlı olduğunuz bağlantıya sağ tıklayarak Özellikler sekmesine geçiş yapın. Burada sayfanın ortasındaki boşluk içerisinden İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)yazısını bulun ve üzerine çift tıklayın. Karşınıza gelen pencerenin hemen alt kısmında yer alan Aşağıdaki DNS sunucularını kullan yazısının yanında yer alan tiki aktif hale getirin. Şimdi kullanmak istediğiniz DNS ayarlarınızı elinizle yazın ve Uygula seçeneğine tıklayarak sayfayı terk edin. Artık sorunsuz şekilde hem Beeg hem de diğer tüm erişime engelli olan sitelere giriş yapabilirsiniz.

 

Servis Sağlayıcı Tercih Edilen DNS Sunucusu Diğer DNS Sunucusu
Google DNS 8.8.8.8 8.8.4.4
Yandex DNS 77.88.8.8 77.88.8.1
OpenDNS 208.67.222.222 208.67.220.220
Level3 209.244.0.3 209.244.0.4
Securly 184.169.143.224 184.169.161.155
Comodo Secure DNS 8.26.56.26 8.20.247.20