Yasaklı Sitelere Giriş

Atunnel ile Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı siteler artık hem bilgisayar hem de mobil kullanımda karşılaştığımız en büyük sorunların arasında yer alıyor. Birçok ülkeden ulaşılabilen internet sitelerine maalesef ülkemizdeki uygulanan ağır sansür uygulamaları nedeniyle ulaşamıyoruz. Durum böyle oluncada bu sansürü delmek için ekstradan yöntemlere başvuruyoruz. Bunlardan biri de Atunnel olarak bilinen yasaklı sitelere giriş yapmamız konusunda bize yardımcı olan proxy sitesidir.

Atunnel ile yapmamız gereken tek şey giriş yapmak istediğimiz internet sitesinin adresini yazmak ve ardından giriş için gerekli olan butona tıklamak. Bu aşamadan sonra Atunnel sunucuları sayesinde istediğimiz tüm internet sitelerine yasaklı değilmiş gibi geçiş yapabileceğiz. Tabii, bu yapacağımız geçiş işlemi bir vekil site aracılığı ile gerçekleştirildiği için de dolayısıyla video izleme gibi işlemlerden biraz uzakta durmamız gerekecek.

Atunnel video izlememize de olanak salıyor ancak boyut olarak çok yüksek olan videoları online olarak izlemek maalesef mümkün olmuyor. Yine de kısa videolar izlemek ve istediğimiz sitelere sorunsuz şekilde erişim göstermek için Atunnel en tercih edilesi kaynakların arasında yer alıyor.