3G Modem DNS Ayarları

3G Modem ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Bilgisayarınızda veya farklı bir cihazda 3G Modem kullanarak internete giriyor olsanız da modem içerisinde yer alan operatör aracılığı ile internete bağlanmış olursunuz. Yasaklanan siteler yalnızca Türk Telekom aracılığı ile değil ayrıca diğer operatörlerin aracılığı ile de yasaklanmış olur. Bu nedenle 3G Modemlerden de yasaklı sitelere giriş yapmak için bir işlem yapıp yasağı delmeniz gerekir. 3G Modem kullanıcılarının yasaklı sitelere giriş yapabilmesi için tercih edebileceği üç farklı yöntem bulunmaktadır.

3G Modemler DNS değiştirerek Yasaklı Sitelere Giriş

3G Modem yazılımı içerisinde yer alan Araçlar Menüsüne giriş yapın. Seçenekler sekmesinden karşınıza gelecek olan Profil Yönetimine giriş yapın.  Buradan düzenleme seçeneğine bastıktan hemen sonra gelişmiş sekmesine geçiş yapın.  DNS sekmesi altından 3G Modeminize yasaklı siteler için engele takılmayacak bir DNS adresi girerek kayıt edin. Artık 3G modeminiz ile sorunsuz şekilde istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz

Programlar Aracılığı ile 3G Modem ile Yasaklı Sitelere Giriş

HotspotShield başta olmak üzere birçok farklı yazılımı kullanarak DNS düzenlemesi işlemi ile uğraşmanıza gerek kalmadan dilediğiniz gibi istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kaliteli bir programa erişmek. Web sitemiz içerisinde yer alan Yasaklı Sitelere Giriş Programları sayfamıza bakarak en iyi programlara erişebilirsiniz.

Tünel ve Proxy sitelerini kullanmak

Proxy siteli veya tünel siteleri dediğimiz siteler aracılığı ile hem DNS değiştirmenize gerek yoktur hem de bilgisayarınız üzerine ekstradan bir yazılım kurmanıza gerek yoktur. Kaliteli Proxy siteleri ile giriş yaptığınızda girmek istediğiniz yasaklı sitelere sorunsuz şekilde giriş gerçekleştirebilirsiniz.